• Indsend nyhed
søndag 28. maj 2023
Broenderslev Avis
 
 
 
  • Nyheder
  • Sport
  • Det sker
  • Erhverv
  • 112
No Result
View All Result
  • Nyheder
  • Sport
  • Det sker
  • Erhverv
  • 112
No Result
View All Result
Broenderslev Avis
No Result
View All Result
RedaktionafRedaktion
3. maj 2023
in Nyheder
0
DELINGER
Share on FacebookShare on Twitter
Holder lukket lørdag den 13. maj og sender medarbejderne til fest: Louis Nielsen Brønderslev har noget at fejre

Louis Nielsen Brønderslev ejes af chefoptiker Henrik Dalager, chefoptiker Birgitta Kunckel og butikschef Brian Kollerup, som har valgt at holde butikken lukket lørdag den 13. maj. Alle medarbejdere er nemlig inviteret til stort seminar og fest, hvor de skal fejre, at Louis Nielsen er Danmarks bedste arbejdsplads 2023. PR-foto

Holder lukket lørdag den 13. maj og sender medarbejderne til fest: Louis Nielsen Brønderslev har noget at fejre

 

Lørdag den 13. maj holder Louis Nielsen Brønderslev lukket, da alle medarbejdere er inviteret til stor fest. Her skal de blandt andet skal fejre, at butikken sammen med de øvrige Louis Nielsen-butikker netop er kåret som Danmarks bedste arbejdsplads.

Hvis du skal have foretaget en synstest eller kigge på nye briller hos Louis Nielsen Brønderslev, skal du booke en anden dag end lørdag den 13. maj i kalenderen. Butikken holder nemlig lukket, da alle medarbejderne er inviteret til fagligt seminar og efterfølgende stor fest i Herning.

Louis Nielsen Brønderslev ejes af chefoptiker Birgitta Kunckel og butikschef Brian Kollerup, som håber, at kunderne har forståelse for, at butikken denne ene lørdag holder lukket – ligesom de øvrige Louis Nielsen butikker i landet.

Danmarks bedste arbejdsplads
Det er der en helt særlig årsag til, forklarer administrerende direktør for Louis Nielsen Mads Nygaard:

– Vores kolleger i butikkerne har gjort en fantastisk indsats det seneste år. Det vil vi gerne sige tak for med en stor, fælles fest. Samtidig er Louis Nielsen lige blevet kåret til Danmarks bedste arbejdsplads. Det glæder vi os til at fejre sammen med alle vores kolleger fra hele landet, siger han.

Kåringen er lavet i april af den internationalt anerkendte arbejdskulturorganisation Great Place to Work.

Flere end 700 medarbejdere vil deltage i festen den 13. maj. Mads Nygaard forklarer, at det er en årlig begivenhed, som betyder meget for sammenholdet i den enkelte butik og på tværs af butikker:

– Én af årsagerne til, vi har fået prisen som Danmarks bedste arbejdsplads, er vores stærke sammenhold og unikke kultur. Vores årlige fester er med til at styrke fællesskabet, og derfor prioriterer vi, at alle medarbejdere har mulighed for at komme med, ved at lukke butikkerne denne ene dag, siger Mads Nygaard.

Når Louis Nielsen Brønderslev åbner igen efter festen, vil det være med gratis synstest til alle kunder i de kommende uger.

Kilde: Louis Nielsen

 
Next Post
Brønderslevbokser vandt sølv

Brønderslevbokser vandt sølv

Broenderslev Avis

Navigation

  • Kontakt os
  • Bliv meddeler
  • Køb annoncering på Brønderslev Avis
  • Rettigheder og copyright

Følg os

No Result
View All Result
  • 112
  • Bliv meddeler
  • Brønderslev Avis
  • Det sker
  • Erhverv
  • Indsend nyhed
  • Kontakt os
  • Køb annoncering på Brønderslev Avis
  • Nyheder
  • Rettigheder og copyright
  • Sport

Denne hjemmeside bruger cookies. Ved at fortsætte med at bruge denne hjemmeside giver du samtykke til, at cookies bruges.